Tågarpsortens Ryttarföreningin kenttäratsastuksen kevätkilpailut

Kevätkilpailuiden tuloksia perjantaista sunnuntaihin voi nyt tutkia hevosten taustatietoineen osoitteesta https://online.equipe.com/fi/competitions/23636

Pohjoismaiset kenttäratsastajat aloittelivat kisakautta 2018 Etelä -Ruotsissa Tågarpsortens Ryttarföreningin kevätkilpailussa.

Kisatuntumaa haettiin pitkän talvi- ja maneesikauden jälkeen matalan luokan kilpailuista. Ohjelmassa oli yksi kansallinen ja paljon alueluokkia. Ohessa tuloskoosteet.

Samoista kilpailuista aiemmin verkkosivullamme myös TÄÄLLÄ.

Tågarpsortens Ryttarförening tulokset luokista, joissa suomalaisosanottajia 13.-15.4.

Tågarpsortens Ryttarförening
Luokka 6 – H90 fredag
Alue | Hevonen | Kenttäratsastus
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Katharina Olsson, Flyinge Hästsportklubb – In Petto 31.9-0-0-31.9, 2) Anna Nilsson, Tågarportens Ryttarförening – Kanhjo 35.7-0-0-35.7, 3) Anna Böhme, Dagstorpsortens Ryttarförening – Common Combat 33.1-4-0-37.1, 4) Paavo Huttunen, Finland – Bras de Fer 33.8-8-0.4-42.2, 5) Hanna Berg, Vinslövs Ryttarförening – Bossanova (SWB) 32.6-12-0-44.6, 6) Eric Bramefelt, Össjö Hästsällskap – Growhowdy Easter Cruise 33.8-12-1.2-47.0, 7) Kirsi Oksanen, Finland – Tacatá 39.3-8-2.8-50.1, 8) Susanne Orelma-Törmänen, Finland – Doria II 43.1-4-10-57.1, 9) Susanne Orelma-Törmänen, Finland – Gouvernante van de Donkhoeve 39.0-8-10.8-57.8, 10) Hanna Berg, Vinslövs Ryttarförening – Bofey Toscana (SWB) 37.9-15-33.2-86.1, 11) Karin Odh, Stävie Ryttarförening – Capriz 31.2-8-Kesk., 12) Ted Velander, Flyinge Ryttarförening – ES Trouville (SWB) 32.4-Hyl., 13) Mikael Signell, Lillhagens Ridklubb – Catraz (SWB) 38.6-Hyl., 14) Maria Dalborg, Öveds Jakt- & Fältrittklubb – Saucy Heart 44.5-Hyl.

Source: https://online.equipe.com/fi/class_sections/292628

Tågarpsortens Ryttarförening
Luokka 41 – H100 avd 1
Alue | Hevonen | Kenttäratsastus
40 lähtijää ja 10 sijoittuu

1) Rebecka OdhnerKällgård, Mariestads Ridklubb – Humty Doo Gräns 25.7-0-0-25.7, 2) Mia Hastrup, Denmark – Luzie HS 29.5-0-0-29.5, 3) Mette Rise Christiansen, Denmark – Charisma de Vision 29.5-0-0-29.5, 4) Aina Nordenstedt, Katrineholms Ryttarförening – Forevver 33.8-0-0-33.8, 5) Paavo Huttunen, Finland – Blueberryhill’s Blue Beauty 34.3-0-0-34.3, 6) Cecilia Pehrson, Flyinge Hästsportklubb – Kreta-S 36.2-0-0-36.2, 7) Elin Almgren, Skaraborgs Fältrittklubb – Ziggy Stardust 32.4-4-0.8-37.2, 8) Eric Bramefelt, Össjö Hästsällskap – Little Jacob 29.5-8-2.4-39.9, 9) Mette Rise Christiansen, Denmark – Shjabrina 36.2-4-0-40.2, 10) Tobias Jørgensen, Denmark – Engerupgaards Conesteban 36.2-4-0-40.2, 11) Sanne Bohman, Dagstorpsortens Ryttarförening – Roll On 36.7-4-0-40.7, 12) Anna Bredberg, Stora Wäsby Fältrittklubb – Main Choice Asp (1) (SWB) 33.3-0-8-41.3, 13) Sanne Bohman, Dagstorpsortens Ryttarförening – La Chique 37.6-4-0-41.6, 14) Marthe Hagen Haugen, Norway – Caramelle 38.1-4-0-42.1, 15) Laura Skov, Denmark – Carambole 38.6-4-0-42.6, 16) Anni Sahlström, Finland – Constanza 41.9-0-2-43.9, 17) Disa Ottosson, Vinslövs Ryttarförening – Elliot 37.1-4-2.8-43.9, 18) Mia Hastrup, Denmark – Mario Gomez 34.8-8-1.2-44.0, 19) Lina Svensson, Dagstorpsortens Ryttarförening – Optana 42.9-4-0-46.9, 20) Johan Lundin, Livdragonernas Ridsportförening/K1 – Flounder 38.6-4-5.2-47.8, 21) Kaia Steinberg, Norway – Blixlands Artist 42.9-4-1.6-48.5, 22) Johan Lundin, Livdragonernas Ridsportförening/K1 – Eldmire Star 36.7-12-0-48.7, 23) Pernilla Wilhelmsson, Föreningen Fjärås Hoppryttare – Krut FB 41.9-4-2.8-48.7, 24) Maiken Frank-Hansen, Denmark – Chamal 31.4-10-9.6-51.0, 25) Tuva Rosencrantz, Stora Wäsby Fältrittklubb – Cassens Coco Valentina 38.6-12-4.4-55.0, 26) Mathilde Sanders, Norway – Carfina 3 41.9-4-12-57.9, 27) Charlotte Brunius, Stockholms Fältrittklubb – Halifax V 35.2-0-29.2-64.4, 28) Maria Blumenthal, Stora Wäsby Fältrittklubb – Hawe a Good Time 38.6-0-31.2-69.8, 29) Louise Wuttudal, Norway – Conador 37.1-0-35.2-72.3, 30) Nicole Havskov Badihi, Denmark – Ellegaard’s Heart-Chief 39.0-8-40.8-87.8, 31) Sandra Odelberg Roepstorff, Norrby Ryttarsällskap – Cash Call 41.9-4-44-89.9, 32) Laura Lander, Denmark – Casanova 39.0-6-51.8-96.8, Klara Liden Kiraly, Hermanstorp Kör o Ridklubb – Tingeling 33.8-0-Hyl., Helena Graungaard, Denmark – FLORIN EMPIRE 26.7-Hyl.,  Ines Amoudruz, Vellinge Hästsportförening – Tobruk 32.9-Hyl., Vibeke Vestrheim, Össjö Hästsällskap – Rugholms Mulan 36.2-Hyl.,  Kristiina Purdy, Finland – Florina 37.6-Hyl.,  Huovinen Anni, Okänd klubb – Bonmahon Blue Grass 38.1-Hyl.,  Sandra Odelberg Roepstorff, Norrby Ryttarsällskap – Harley-G 46.7-Vetäytynyt,  Marthe Hagen Haugen, Norway – Ballymurphy Jill Kesk.

Source: https://online.equipe.com/fi/class_sections/292629

Tågarpsortens Ryttarförening
Luokka 21 – CNC 1* avd 1
Alue | Hevonen | Kenttäratsastus
35 lähtijää ja 9 sijoittuu

1) Karolina Stenfeldt, Sotenäs Fältrittklubb – Fred Astaire 31.1-0-0-31.1, 2) Malin Josefsson, Gärds Ryttarförening – Agaton V 32.6-0-0-32.6, 3) Mia Hastrup, Denmark – Continue De Vision 35.2-0-0-35.2, 4) Anna Nilsson, Tågarportens Ryttarförening – Midas (SWB) 30.9-4-0.8-35.7, 5) Malin Josefsson, Gärds Ryttarförening – Maggan V (SWB) 32.6-4-0-36.6, 6) Helena Graungaard, Denmark – Toftegaardens Toscana 30.9-4-2.4-37.3, 7) Hanna Berg, Vinslövs Ryttarförening – Franky Boy (SWB) 29.8-4-5.2-39.0, 8) Hans Engberg, Nääs Ridförening – Mac Eighty Eight 31.1-8-0-39.1, 9) Maren Frydendahl, Denmark – Celine 32.8-6-2.4-41.2, 10) Erica Håkanson, Öveds Jakt- & Fältrittklubb – Future (SWB) 33.9-8-0-41.9, 11) Mathias Gustafsson, Katrineholms Ryttarförening – Donegal Danny BS 32.6-4-8-44.6, 12) Cirkeline emilie Bryde, Denmark – Edmonton 32.0-12-0.8-44.8, 13) Emil Christiansen, Denmark – CURACAO SB Z 35.7-10-0-45.7, 14) Kirsi Oksanen, Finland – Mayday II 42.8-1-3.6-47.4, 15) Anne-Cathrine Sellæg, Norway – Storbjergs Licorice 33.9-0-16.4-50.3, 16) Louise Hededam, Denmark – Katagina Skovgaard 40.2-12-0-52.2, 17) Henna-Riikka Väisänen, Finland – Baleno 36.5-16-0-52.5, 18) Kirsi Oksanen, Finland – Guardiani 33.9-5-13.6-52.5, 19) Paavo Huttunen, Finland – Zimzalabim 41.5-8-3.2-52.7, 20) Pontus Hugosson, Kungsbacka Ridklubb – Quadro Pop 34.6-16-4.8-55.4, 21) Henrik Wickström, Finland – Licora 42.0-5-10-57.0, 22) Lina Svensson, Dagstorpsortens Ryttarförening – Olympus (Obo) 34.1-13-10-57.1, 23) Viktoria Carlerbäck, Borås Fältrittklubb – Freckenham Ted xx 29.8-0-29.6-59.4, 24) Christian Malmgren, Sydslättens Ryttarförening – Safira (SWB) 35.0-16-11.6-62.6, 25) Charlotte Röhfors, Norrby Ryttarsällskap – Bullet Proof 35.7-0-28-63.7, 26) Fanny Nilsson, Hermanstorp Kör o Ridklubb – C.U.two 40.2-0-23.6-63.8, 27) Rebecca Barwich, Össjö Hästsällskap – Grey MB (SWB) 40.9-14-9.2-64.1, 28) Anna Hassö, Gärds Ryttarförening – Poynstown Clover 31.7-0-35.2-66.9, 29) Anna Hassö, Gärds Ryttarförening – Casianna 33.3-17-27.6-77.9, 30) Helena Graungaard, Denmark – LA Diva 45.9-4-33.6-83.5, Mathilde Jacobsen, Denmark – Lundegårds Charlie 34.8-4-Hyl.,  Jelena Femic, Össjö Hästsällskap – Wharton Street 38.3-16-Hyl.,  Line Enggaard Bergmann, Denmark – Aristocrat 40.9-Kesk.,  Lars Roepstorff, Norrby Ryttarsällskap – Caspian 41.1-Hyl., Paavo Huttunen, Finland – Ebony Angel Kesk.

Source: https://online.equipe.com/fi/class_sections/292635

Tågarpsortens Ryttarförening
Luokka 1 – CNC2*
Kansallinen | Hevonen | Kenttäratsastus
38 lähtijää ja 10 sijoittuu

1) Anna Nilsson, Tågarportens Ryttarförening – Candy Girl 29.2-0-0-29.2, 2) Sofia Andersson, Mariestads Ridklubb – Gardenia R 31.3-0-0-31.3, 3) Pontus Hugosson, Kungsbacka Ridklubb – Cut The Cuteness 30.0-4-0-34.0, 4) Mia Hastrup, Denmark – Constantin M 37.5-0-0-37.5, 5) Niklas Lindbäck, Flyinge Hästsportklubb – Focus Filiocus 34.6-4-0-38.6, 6) Camilla Sæbø Hansen, Denmark – Zarthago 38.8-0-0-38.8, 7) Niklas Jonsson, Stävie Ryttarförening – Carter 31.7-4-4.4-40.1, 8) Camilla Hostrup Sahlberg, Denmark – Kim Possible 35.8-4-1.6-41.4, 9) Stine Skedsmo, Norway – Hoss 34.2-0-7.2-41.4, 10) Martina Andersson, Hässleholms Hästsportförening – Dupicor 30.8-4-7.6-42.4, 11) Katrin Norling, Föreningen Mantorps Ryttarna – Fernando-Ukato 28.8-8-6.4-43.2, 12) Aminda Ingulfson, Flyinge Hästsportklubb – Rozie 32.9-0-11.2-44.1, 13) Viktoria Carlerbäck, Borås Fältrittklubb – Zlatan B 36.7-4-4-44.7, 14) Cecilie Eriksen, Denmark – Calvin 35.4-8-3.2-46.6, 15) Alice Andersen, Stenbacka Fältrittklubb – Lavendel 38.8-8-0-46.8, 16) Ebba Adnervik, Dagstorpsortens Ryttarförening – Carlos 37.1-4-7.6-48.7, 17) Lina Forsberg, Hermanstorp Kör o Ridklubb – Kaizen 31.3-16-2-49.3, 18) Niklas Lindbäck, Flyinge Hästsportklubb – Chicuelo (SWB) 42.9-0-7.6-50.5, 19) Saga Suovanen, Stockholms Fältrittklubb – NuEller Aldrie (F.3) 40.4-8-2.8-51.2, 20) Bianca Bagge, Denmark – It’s a Jewel 32.5-12-6.8-51.3, 21) Jonna Britse, Hermanstorp Kör o Ridklubb – Quattrino 32.5-4-17.2-53.7, 22) Johan Lundin, Livdragonernas Ridsportförening/K1 – Gilbert O.A 37.1-4-18-59.1, 23) Mathias Gustafsson, Katrineholms Ryttarförening – Arno van de Zuuthoeve 52.5-4-9.2-65.7, 24) Hanna Berg, Vinslövs Ryttarförening – Jagular Pooh 31.3-0-34.4-65.7, 25) Molly Holgersson, Föreningen Mantorps Ryttarna – Natascha (F. 2) (SWB) 47.5-12-6.4-65.9, 26) Henrik Adnervik, Dagstorpsortens Ryttarförening – Empéro 42.1-0-25.6-67.7, 27) Jon Andersen, Stenbacka Fältrittklubb – Athene D 41.3-18-9.6-68.9, 28) Anna Fagrell, Stockholms Fältrittklubb – Tango 42.9-16-10.4-69.3, 29) Vibeke Vestrheim, Össjö Hästsällskap – Big Boy van Wendy Kurt Hoeve 54.6-8-6.8-69.4, 30) Anne-Cathrine Sellæg, Norway – Special Diamond 44.2-4-24.8-73.0, 31) Anna Hassö, Gärds Ryttarförening – Flip One 29.2-8-43.6-80.8,  Stina Arosenius, Enköpings Fältrittklubb – Cardynal FW 34.6-16-Hyl.,  Tora Olsson, Hofors Ridsällskap – Anolanda D 38.8-0-Vetäytynyt,  Jennifer Hallsenius, Föreningen Runsten Equestrians – Chelldon Z 30.8-20-Vetäytynyt,  Moa Nordfjäll, Flyinge Hästsportklubb – Eligius Key 39.2-20-Vetäytynyt,  Jasmine Nielsen, Sällskapet Segersta Sportryttare – Holy Grail 41.3-20-Vetäytynyt, Kristiina Purdy, Finland – Chief 35.8-Hyl.,  Anna Hassö, Gärds Ryttarförening – Betina Beakley 37.5-Hyl.

Source: https://online.equipe.com/fi/class_sections/292634